Vítejte v apartmánovém domě Stará škola  v Dolní Hedeči

z roku 1876

Vítejte v apartmánovém domě Stará škola v Dolní Hedeči,

 původně základní škola z roku 1876 byla přestavěna na dům se třemi apartmány.
Budova byla kompletně zrekonstruována v průběhu roku 2019 a při rekonstrukci byly použity přírodní a nezávadné materiály. Touto rekonstrukcí vznikly 3 nadprůměrně velké apartmány (80m², 80m² a 70m²). 2 apartmány se nachází v prvním patře a 1 apartmán v přízemí, který pro Vás se společenskou místností  a lyžárnou/kolárnou připravujeme a fotografie ještě doplníme!

Zajímavosti v okolí

Zima - upravené běžecké tratě do 150m od chalupy, Lze také navštívit lyžařské středisko Dolní Morava 6 km, kde si vyberete z množství sjezdovek i upravených běžkařských stop nebo lyžařské středisko Červená voda a Suchý vrch 6 km, kde se nachází další sjezdovky a také rozsáhlá síť běžkařských tras. Králíky - sauna.

Léto - v létě se můžete věnovat pěší turistice (např. pod vrchem Jeřáb (cca 2 km od Dolní Hedeče) pramení Tichá Orlice, cykloturistice (8 km Severomoravská chata - výlet vhodný pro děti i pro výlety s kočárky, (Králický Sněžník, Suchý vrch, pevnost Bouda). Lze také navštívit Klášter na Dolní Hedeči cca 200m, který je plně zpřístupněný veřejnosti s možností noční prohlídky.

Možnosti koupání: přehrada Pastviny, koupaliště Králíky, bazén Mezilesí, Hynčice pod Sušinou - rybník Úžas, koupaliště Ruda nad Moravou, Štíty - Acrobat Park, koupaliště Jablonné nad Orlicí, koupaliště Bludov - Vlčí Důl, koupaliště Šumperk - Bratrušák, termální koupaliště Velké Losiny, Velké Losiny - termály, koupaliště Rapotín, bazén Šumperk - Aquacentrum, koupaliště Kunvald, koupaliště Letohrad.

Blízká lyžařská střediska: Dolní Morava - Sněžník, Šanov, Dolní Morava - Větrný vrch, Panorama - Štědrákova Lhota, Turek, Malá Morava - Vysoká, Červená Voda - Buková hora, Čenkovice.

Turistické cíle v okolí: Suchý vrch.

100 m od apartmánu je rozcestník, kde začínají běžecké stopy.

Přímo v Dolní Hedeči můžete nakoupit ve farmách např. mléčné bioprodukty, ryby nebo med

V okolí najdete mnoho dalších zajímavostí! přijeďte nás navštívit!

Zajímavosti v okolí 

Lyžařský areál Červená voda

6 km 

Lyžařský areál Dolní Morava

6 km.
 

Běžkařské trasy Dolní Morava, Dolní Hedeč, Červená voda

100 m od Staré školy nebo 6 km Dolní Morava, 6 km Červená voda
 

Vojenské pevnosti v okolí Králík a Králického Sněžníku

Stravování v obci Dolní Hedeči


Vlastní -  v plně vybavené kuchyni přímo v apartmánu


Restaurace Kačenka

Restaurace poutní dům

Těšíme se na vaši návštěvu

Dolní Hedeč 91,  Králíky, 56169
GPS: 50.0758678N, 16.7889272E